Witaj na stronie poświęconej protetyce stomatologicznej, możesz tu zadać pytanie dotyczące protetyki, techniki dentystycznej i wszystkich rzeczy z tym związanych.
Witaj w serwisie dotyczącym protetyki stomatologicznej. Jeśli pracujesz w protetyce, jesteś technikiem dentystycznym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy.

Kategorie

271 pytań

910 odpowiedzi

2 komentarzy

1.3k użytkowników

0 głosów
28 wizyt
W jaki sposób protezy wpływają na przewód pokarmowy? Na co jeszcze ma wpływ proteza poza uzupełnieniem braku uzębienia?
pytanie zadane przez użytkownika

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

1 odpowiedź

0 głosów
Proteza nie ma tylko jednej właściwości i pojedynczych zalet. Dobrze skonstruowana proteza spełnia zadania rehabilitacyjne. Dzięki temu wpływa na wiele funkcji odbywających się w naszym organizmie. Dlaczego ma wpływ na przewód pokarmowy? Właściwie przez to, że dobrze pogryzione kawałki, poddane prawidłowemu odruchowi żucia zmniejszają wielkość kawałków, zmiękczają je i ułatwiają pracę żołądkowi i całemu przewodowi pokarmowemu. Dodatkowo przy utracie zębów, protezy wpływają na przywrócenie prawidłowej mowy, hamują chorobę przyzębia, zmniejszają zniekształcenie twarzy, a nawet całkowicie je eliminują. Pozdrawiam
odpowiedź przez użytkownika
...